עיצוב פנים ואדריכלות | ליאת באר

אדריכלות בתים פרטיים


מאמרים » בתים פרטיים  » 
אדריכלות בתים פרטיים

אדריכלות בתים פרטייםלכל אחד כמעט יש חלום שיהיה לו בית משלו. אומנם היום בישראל די קשה לבנות בית בגלל העלויות הגבוהות אך עם קצת עזרה וקצת יצירתיות זה אפשרי בשביל לא מעט אנשים. כשכבר מחליטים לבנות בית ישנן שתי אפשרויות, או לקנות בית בבניין דירות או בית פרטי, כשיש לכל אחד מהם יתרונות וחסרונות. בניית בית פרטי מצריכה תכנון נכון ומקצועי, ותחום אדריכלות בתים פרטיים הוא תחום נרחב מכיוון שיש אפשרויות שונות בבחירת בית כזה. אך בכל מקרה נצטרך איש מקצוע שיתכנן עבורנו את הבית שלנו בשביל שהוא יהיה פונקציונאלי, נוח וכייפי למגורים וכמובן יענה על כל הצרכים שלנו.

 

אדריכלות בתים פרטיים היא אומנות אך יחד עם זאת היא גם הנדסה של המבנה. תחום האדריכלות הוא תחום העוסק בתכנון כמו גם עיצוב מבנים וחללים שונים הן בהיבט הכולל והן בפרטים הקטנים. מכיוון שהנדסאי אדריכלות הוא זה ש"יוצר" את הבית הוא נחשב לאמן של ממש, וכשבוחרים אחד כזה צריך לבחור מישהו שיש לו אותו חזון עיצובי כמו שיש לדיירי הבית בשביל שהיה התאמה מלאה בתוצאות. אדריכלות היא תכנון הנותן אופי אסתטי ופונקציונאלי לבית הפרטי כמו גם לכל מבנה אחר.

 

אדריכלות בתים פרטיים: ההבדל בין תכנון בית פרטי בודד לבית דו משפחתי

בית פרטי בודד הוא בית שמתוכנן על מגרש שלם ויש לו ארבעה כיווני אויר, וצריך כמובן לתכנן גם את הגינה שמסביבו. הייחודיות שלו היא שהסגנון העתידי שלו הוא כמעט חופשי מכיוון שאין בתים שצמודים אליו. לעומת זאת בית דו משפחתי הוא בית שממוקם במגרש שחולק ל-2, ולכל אחד מהבתים יש רק שלושה כיווני אויר כמו גם פחות שטח בדרך כלל. אך ההבדל המשמעותי ביותר באדריכלות ותכנון של בית דו משפחתי הוא שאת החזית צריך לתכנן במקביל בשביל לקבל אחידות ואסתטיות של חזית הבית.

 

איך בוחרים הנדסאי אדריכלות לבתים פרטיים?

יש לא מעט הנדסאי אדריכלות לבתים פרטיים כמו ליאת באר, שמתמחים באדריכלות ספציפית של בתים מעין אלו. בבחירת איש מקצוע לבית פרטי הניסיון והעבודות הקודמות הם המשמעותיים ביותר ובשל כך הדבר הנכון ביותר עבור הלקוח הוא קודם כל לראות את עיצובי העבר של איש המקצוע בשביל לקבל את הרושם ולהבין את הסגנון שלו ורק אחר כך להתקדם לדברים עצמם.