עיצוב פנים ואדריכלות | ליאת באר

מעצבת פנים מומלצת


מאמרים » עיצוב פנים  » 
מעצבת פנים מומלצת

לעתים נדמה כי בחירתה של מעצבת פנים מומלצת לתכנון ועיצוב הבית, מהווה את אחת מיני המטלות הרבות המתלוות בדרך לבית החלומות. עם זאת, חשוב להבין שמדובר בהחלטה מכרעת אשר קובעת כיצד תיראה סביבת המגורים המיועדת בסופו של התהליך. 

מעצבת פינם מומלצת | ליאת באר
בין אם הדבר נוגע לעיצוב חנויות וחללים מסחריים, או לחלופין תכנון אדריכלי לבית פרטי, מומלץ להעדיף להתקשר עם איש המקצוע שיודע לחוש ולהבין בדיוק את שאיפותיו, צרכיו ומאווייו של כל אחד מקרב לקוחותיו השונים, ויידע לקלוט ולקרוא בין השורות גם את הטעמים והרצונות שלא נאמרו במילים מפורשות.

על אף שהדבר נשמע הזוי וכמעט בלתי אפשרי, ניתן לפגוש באנשי מקצוע אשר חיים ונושמים את השפה האדריכלית והעיצובית על בוריה, ובה בעת יודעים גם להתחבר אל הלקוח, העדפותיו ורצונותיו.
 

מעצבת פנים מומלצת: הכשרה וניסיון עשיר מוכח


המגמה של חיפוש אחר מעצבת פנים מומלצת הינה מגמה ההולכת ומתרחבת, וכיום מרבית האנשים אשר רוכשים בית חדש או מעוניינים בשיפוץ כללי, מסתייעים בשירותיהם של מעצבי פנים.

יחד עם זאת, רשימת מעצבי הפנים בישראל הינה ארוכה למדי, ועל מנת לאתר את מעצב או מעצבת הפנים הרלוונטיים, יש לצמצם את הרשימה על ידי מיפוי מבחינת תחומי ההתמחות, מיקום גיאוגרפי ופרויקטים קודמים שמהם התרשמתם. 

ניתן למצוא מעצבת פנים בכל אזור ברחבי הארץ באמצעות גלישה באתרי האינטרנט השונים, אך כדאי גם לבחון המלצות מקרובי משפחה וחברים אשר עברו תהליכים דומים בעת האחרונה.

ואולם, חשוב לערוך את ההבחנה, כאשר לא כל מי שניחן בחוש אסתטי מפותח הינו מעצב פנים. על כן, חשוב להקפיד ולוודא שהמעצבים עימם אתם מתקשרים אכן נושאים עימם תעודות המעידות על רכישת הכשרה בתחום, וכי יש מאחריהם ניסיון עשיר ומוכח בתחום העיצוב.

 

תרגום החלומות לשפה עיצובית מעשית


ניתן למצוא כיום לא מעט מעצבים מתחילים שהינם שופעי רעיונות מהפכניים וחדורי התלהבות, שעלות העסקתם עשויה להיות נמוכה יותר, אך בה בעת יש להתייחס לעובדה שהם בקיאים פחות בפרקטיקת העיצוב וחשופים יותר לטעויות.

כמו כן, חשוב להעדיף התקשרות עם מעצבת פנים מומלצת המתמחה בתחום הרלבנטי, מהסיבה שעיצוב משרדים שונה במהותו מעיצוב דירה קטנה כמו גם עיצוב וילות ודירות יוקרה. לאחר צמצום רשימת המעצבים מומלץ להיפגש עימם ולערוך לשיחה מקדימה על מנת לבחון אם יישנה כימיה ושפה משותפת המאפשרת את תרגום החלומות לשפה עיצובית מעשית.

תהליך העיצוב הינו דו שיח מתמשך להבנת צורכי הלקוח ורצונותיו והבניית החזון העיצובי. אחת מהמובילות והמוכשרות ביותר בתחום האדריכלות ועיצוב הפנים היא ליאת באר, הנושאת באמתחתה מוניטין, ניסיון ומקצועיות של שנים רבות בתחום.