עיצוב פנים ואדריכלות | ליאת באר

עיצוב וילות


מאמרים » בתים פרטיים  » 
עיצוב וילות

 

עיצוב וילות | ליאת בארבתים פרטיים משדרים מטבעם עושר עיצובי, מרחב ויוקרה. עיצוב וילות מהווה מעין יצירת ממלכה הכוללת טקסטורה עשירה של קווים יצירתיים, צורות, גוונים ומרחבים פתוחים.

תפקידו של הנדסאי אדריכלות ומעצב פנים הוא לדעת לשלב בין כל חללי הבית באופן מאוזן והרמוני, תוך הקפדה על התאמה מושלמת אל צורכיהם של בני הבית, ומיזוג מטבי בין שימושיות ופונקציונאליות גבוהה לבין עיצוב חדשני, יוקרתי, מרשים ונקי.

לצורך עיצוב וילות ובתים פרטיים נדרש איש מקצוע יצירתי ובעל מעוף אשר יודע כיצד לראות את התמונה בכללותה, תוך שילוב מטבי בין החללים השונים באופן מזמין, זורם, מדויק ומלוטש, והתאמת התכנון העיצובי אל האישיות הייחודית של משפחה, רצונותיה וצרכיה האינדיבידואליים.

 

עיצוב וילות ובתים פרטיים: האילוצים, החזון והסגנון העיצובי

 

האדריכלות והעיצוב הפנים הינם תחום נרחב, כאשר עיצוב וילות ובתים פרטיים שונה בתכלית מתחום העיצוב העסקי, ולכל אחד מהתחומים הללו נדרשים ההשראה, האילוצים והחזון שעליהם נשען הסגנון העיצובי. עיצוב בתים פרטיים אוגד בתוכו הן את המעטפת הפנימית והן את המעטפת החיצונית של הבית, החל מהגינה והגדר המקיפה אותה, דרך המבואה, החלונות ודלתות הבית וכלה בחלל הפנימי המורכב ממיקום הקירות וחלוקת החדרים, הריצוף, התאורה, הרהיטים, הגוונים וגורמים רבים נוספים, תוך התייחסות בהעדפותיה וטעמיה האישיים של המשפחה. יישנם לקוחות רבים המגיעים אל מעצב הפנים עם רעיון לסגנון עיצובי מועדף, המובא בקווים כלליים ובלתי מגובשים, והם מתקשים להוציא אל הפועל את הרעיון אשר מעניק להם תחושה מושלמת במחשבם. בדיוק לצורך זה קיימים מעצבי הפנים, שתפקידם לסייע ללקוחותיהם לממש את חלומם באופן מטבי.

 

תהליך התכנון האדריכלי של בית פרטי


ההחלטה לבנות בית פרטי הינה אחת ההחלטות המכריעות, ומלווה בהוצאות כספיות בלתי מבוטלות. עיצוב וילות ובתים פרטיים הינו אחד השלבים המרכזיים בתהליך התכנון והבנייה או השיפוץ, וכולל תכנון אדריכלי ועיצוב פנים על ידי הנדסאי אדריכלות במרכז או בכל מקום אחר ברחבי הארץ, וכן הגשת תכניות עבודה לרשויות והגורמים הרלוונטיים, קבלת היתר בנייה ובנייה בפועל.

אחת מנשות המקצוע המוכשרות והמובילות בענף היא ליאת באר, המתמחה באדריכלות ועיצוב פנים של וילות ובתים פרטיים, דירות יוקרה, משרדים וחללים מסחריים. מאחורי ליאת באר עומדים מוניטין וניסיון של עשרים שנים בתחום, בזכות השילוב המיטבי בין יצירתיות ומקוריות לצד פונקציונאליות פרקטית ושמירה על המסגרת התקציבית.

השלב ההתחלתי כולל פגישת היכרות לצורך תיאום ציפיות והבנת חלומותיו וצרכיו של הלקוח, ומהווה מעין מסע משותף שבו מתפתחת יצירה אשר הופכת את החלום הנחשק למציאות.