עיצוב פנים ואדריכלות | ליאת באר

עיצוב פנים דירות


מאמרים » עיצוב פנים  » 
עיצוב פנים דירות


עיצוב פנים דירותעיצוב פנים דירות מהווה תחום המשלב מיטבית בין עקרונות המצטיירים לכאורה מנוגדים זה אל זה כגון פונקציונאליות, אסתטיקה ויופי. בית פונקציונאלי הינו כזה אשר מקל על המתגוררים בו במהלך פעולותיהם היומיומיות, והוא פרקטי, יעיל ונוח. עם זאת, בין אם הדבר נוגע לסגנון עיצוב פנים כפרי או סגנון עיצוב פנים מודרני חשוב לעצבו באופן שיהיה נעים ויעניק לבני הבית תחושה של נינוחות, איזון ורוגע.

 

תכנון אדריכלי לבית פרטי או לדירת מגורים

דורש את הבנת הצרכים הפונקציונאליים של בני המשפחה, וכן את שגרת החיים היומיומית שלהם, הרגליהם וסגנון ההארחה, ובכך לתפור לבית המגורים עיצוב פסטורלי ונינוח, בדרך שתקנה את התחושות הרצויות על ידי השימוש בפרופורציות הנכונות, האור, הגוונים וכדומה, כאשר התוצר המוגמר בסופו של התהליך, חייב לשקף את הסגנון והטעם של הלקוחות ולא של המעצב.

עיצוב פנים דירות תוך התייחסות להיבט התקציבי

מרכיב נוסף שאליו יש להתייחס במהלך עיצוב פנים דירות הוא המרכיב התקציבי שעשוי לעתים להוות גורם מפשט בעוד שבמקרים אחרים עשוי להוות כגורם המאתגר את מעצב הפנים במגוון רחב של פתרונות יצירתיים המותאמים להיבט התקציבי, כאשר מעצב איכותי ידע לשלב אופטימאלית בין אסתטיקה, תקציב ופרקטיות, תוך מקסום כל אחד מהמרכיבים הללו עד לרמה המרבית. במידה והנכם תרים אחר מעצבת פנים מומלצת אזי אחת ממעצבות הפנים המוכשרות והמובילות בתחום היא ליאת באר, המתמחה באדריכלות ועיצוב פנים של דירות יוקרה, בתים פרטיים, משרדים, בתי קפה ועוד, בכל רחבי הארץ. ליאת באר בעלת ניסיון של מעל לעשרים שנים בתחום, ומקפידה לשלב בפרויקטים תכנון מקורי ויצירתי לצד פרקטיות תוך שמירה על מסגרת התקציב.

 

ליאת באר: פשטות הרמונית המשדרת עוצמה


האני מאמין של ליאת באר הוא שימת הדגש על עיצוב הפנים והחוץ באותה המידה, כשההרמוניה בין עיצוב החוץ לעיצוב הפנים היא המובילה לשלמות בעשייה. עבודת התכנון של ליאת באר מתחילה בהבנת חלומותיו וצרכיו של הלקוח, ויציאה אל עבר מסע משותף, שהופך את העיצוב ליצירה נחשקת והגשמת חלום.

אחד הסגנונות החדשניים כיום בתחום עיצוב פנים דירות ובהם מתמחה ליאת באר, הוא העיצוב המינימליסטי המורכב מהפילוסופיה ש"מעט זה הרבה". הרעיון המינימליסטי דוגל בכך שככל שיישנם פחות אלמנטים בבית המגורים, כך גם יישנן הסחות דעת מועטות יותר אל הפרטים שאינם חשובים, תוך מיקוד תשומת הלב אל הפרטים החשובים ונחוצים באמת.

עם הפיכתו של חלל המגורים ברבות השנים לקטן יותר ויותר, דרש הדבר ממעצבי הפנים ליצירתיות יתר, וכיום באמצעות עיצוב נכון של החלל ושילוב נכון של מגוון אלמנטים ניתן ליצור פשטות הרמונית המשדרת עוצמה.

 

חלוקה לעיצוב

 

עיצוב פנים דירות מתחלק לכמה מישורים , עיצוב פנים של דירות ישנות הדורשות פירוק פנימי של כל החלל ועיצובו מחדש , התמודדות עם עמודים צינורות אינס' וקורות בחלל.

עיצוב פנים דירות חדשות בבנייני יוקרה, הדורשות ידע בעבודה מול חברת ניהול הבניין , יועצי המערכות השונות, בדר"כ הלקוח רוכש חלל ריק ומעצבת הפנים כמו ליאת באר ,למשל מתכננת את החלוקה הפנימית ואת כל הפרטים למראה ושלם.

עיצוב פנים דירות מפרויקטים חדשים מקבלן, חלוקת הקירות קיימת, ניתן לעשות שינויים מינוריים, העיצוב מתבצע מול מתאמת דיירים וקבלן הפרויקט.

כל זאת בכפוף לפרוגראמת הלקוח, לרצונותיו ולתקציב.

 

 

מהם האתגרים העומדים בעת עיצוב פנים דירות בפני המעצב?

 

ראשית, כפי שהזכרנו, ישנם תכתיבים מסוימים. למשל, בעל דירה בבניין איננו יכול להחליט על דעת עצמו כי ברצונו לשנות את גודל ומיקום החלונות . האתגר השני הוא גודלן של הדירות, תכנון ורכישה נכונה של ריהוט בחדרי שינה ובחלל הציבורי, בחירה נכונה של המטבח שהינו חלק מרכזי בעיצוב פנים דירות.

משרד ליאת באר , אדריכלות ועיצוב פנים מלווה את הלקוחות במקצועיות הן מבחינת הפקדת תכניות , הדמיות וליווי בבחירת חומרים , עד למעבר הלקוח לדירתו החדשה.