עיצוב פנים ואדריכלות | ליאת באר

עיצוב פנים משרדים


מאמרים » מסחרי  » 
עיצוב פנים משרדים

 

עיצוב פנים משרדים במרכזעיצוב פנים משרדים שונה באופן מהותי מעיצוב בתים פרטיים, כשהגישה החדשנית העכשווית שמה את הדגש על פרמטרים אחרים כגון אופיו של בית העסק, צורכי העובדים בו והתנהגות הצרכנים.

עיצוב עסקי דורש את הבנת העסק ואבחונו בטרם מתפנים לעיצוב המקום בהתאם לפוטנציאל הטמון בו. ההצלחה בהיבט העיצובי אינה נמדדת על פי נראות המקום בתום הפרויקט בלבד, כי אם מיצוי הפוטנציאל האופטימאלי הגלום בעיצוב לצורך העלאת רווחיותו של בית העסק.

דגשים נוספים מושמים על תשתית התקשורת, תשתית המחשוב, עיצוב התאורה והחשמל החכם. בין אם העיצוב העסקי נוגע אל עיצוב חנויות או עיצוב משרדים, ובין אם העיצוב העסקי  מתייחס אל קליניקות, בתי קפה או חללים מסחריים שונים, תהליך העבודה הינו זהה ומורכב מתכנון והפקת תכנית המותאמת אופטימאלית לעיסוקו של הארגון, חזונו ויעדיו.

 

עיצוב פנים משרדים והשלכותיו על עבודה צוותית


תהליך העבודה של עיצוב פנים משרדים מורכב, כאמור, מהפקת תכנית לאחר לימוד המצב הקיים באותו הארגון, תוך איסוף אינפורמציה הנוגעת לדרישותיו, צרכיו, ונורמות ההתנהגות בארגון זה.

השלב הבא בהליך התכנוני כולל ניתוח השלכותיהם של השינויים הצפויים על היעדים העסקיים וביצועי העובדים, תוך תיעול הפוטנציאל המרחבי בהתאם לסגנון העבודה במקום, כשרק לאחר מכן מגיע השלב היישומי.

אחד הפרמטרים החשובים ביותר שיש לשים עליו את הדעת בתהליך תכנונו ועיצובו של המשרד הינו האפשרות לעבודה צוותית, כשמחקרים שנערכו בשנים האחרונות הוכיחו חד משמעית שעבודה בחלל משותף באופן המאפשר דיונים ושיתוף רעיונות בקרב אנשי הצוות, מסייע משמעותית להעלאת המוטיבציה של העובדים, וכן לפיתוח היצירתיות העסקית.


אין כל ספק שתכנון המשרד ועיצובו בדרך נכונה, המאפשרת שילוב בין חלל אישי לחלל שיתופי לצורך סיעור מוחות בסביבה מפרה, עשוי לקדם משמעותית את האפקטיביות של העובדים ולתרום למינוף הארגון.
 

שילוב בטכנולוגיות מתקדמות לצורך עיצוב העסק


מעצבי פנים ואדריכלים מרבים כיום להשתמש באלמנטים בסגנון ה- Open Space במשרדים הנזקקים כל העת לסיעור מוחין וסביבה יצירתית כגון אנשי שירות לקוחות, אנשי הייטק, עיתונאים, עורכי תוכן וכדומה, בעוד שלעבודות הדורשות ריכוז, שלווה ושקט כגון חישובים או הזנת נתונים יותאם עיצוב המורכב מחללים קטנים.
 

עיצוב פנים משרדים בעידן הנוכחי

 

עושה שימוש בטכנולוגיות מתקדמות הקיימות כיום, תוך התייחסות למסכים, מערכות הגברה או הקרנה שונות,כמו גם עמדות עבודה בעלות חיבורים אל רשת האינטרנט ומערכות תאורה חכמות אשר עושות שימוש באור טבעי לצורך הענקת תחושת מרחב.

אחת מהמעצבות המוכשרות והמובילות בתחום האדריכלות ועיצוב פנים הן במגזר הפרטי והן במגזר העסקי היא ליאת באר אשר נושאת באמתחתה ניסיון ומוניטין מצטברים של מעל לעשרים שנים. ליאת באר מקפידה לשלב בפרויקטים קונספט עיצובי מקורי לצד פונקציונאליות פרקטית, תוך הקפדה על תאום מוחלט עם הלקוח, ועמידה בתקציב שהוקצה לצורך זה.