טלפון
טלפון
title-decor-line

על מעצבת פנים מומלצת

title-decor-line

לעתים נדמה כי בחירתה של מעצבת פנים מומלצת לתכנון ועיצוב הבית, מהווה את אחת מיני המטלות הרבות המתלוות בדרך לבית החלומות. עם זאת, חשוב להבין שמדובר בהחלטה מכרעת אשר קובעת כיצד תיראה סביבת המגורים המיועדת בסופו של התהליך. 

מעצבת פנים מומלצת | ליאת באר
בין אם הדבר נוגע לעיצוב חנויות וחללים מסחריים, או לחלופין תכנון אדריכלי לבית פרטי, מומלץ להעדיף להתקשר עם איש המקצוע שיודע לחוש ולהבין בדיוק את שאיפותיו, צרכיו ומאווייו של כל אחד מקרב לקוחותיו השונים, ויידע לקלוט ולקרוא בין השורות גם את הטעמים והרצונות שלא נאמרו במילים מפורשות.

על אף שהדבר נשמע הזוי וכמעט בלתי אפשרי, ניתן לפגוש באנשי מקצוע אשר חיים ונושמים את השפה האדריכלית והעיצובית על בוריה, ובה בעת יודעים גם להתחבר אל הלקוח, העדפותיו ורצונותיו.
 

מעצבת פנים מומלצת: הכשרה וניסיון עשיר מוכח

המגמה של חיפוש אחר מעצבת פנים מומלצת הינה מגמה ההולכת ומתרחבת, וכיום מרבית האנשים אשר רוכשים בית חדש או מעוניינים בשיפוץ כללי, מסתייעים בשירותיהם של מעצבי פנים.

יחד עם זאת, רשימת מעצבי הפנים בישראל הינה ארוכה למדי, ועל מנת לאתר את מעצב או מעצבת הפנים הרלוונטיים, יש לצמצם את הרשימה על ידי מיפוי מבחינת תחומי ההתמחות, מיקום גיאוגרפי ופרויקטים קודמים שמהם התרשמתם. ניתן למצוא מעצבת פנים בכל אזור ברחבי הארץ באמצעות גלישה באתרי האינטרנט השונים, אך כדאי גם לבחון המלצות מקרובי משפחה וחברים אשר עברו תהליכים דומים בעת האחרונה.

ואולם, חשוב לערוך את ההבחנה, כאשר לא כל מי שניחן בחוש אסתטי מפותח הינו מעצב פנים. על כן, חשוב להקפיד ולוודא שהמעצבים עימם אתם מתקשרים אכן נושאים עימם תעודות המעידות על רכישת הכשרה בתחום, וכי יש מאחריהם ניסיון עשיר ומוכח בתחום העיצוב.

 

תרגום החלומות לשפה עיצובית מעשית

ניתן למצוא כיום לא מעט מעצבים מתחילים שהינם שופעי רעיונות מהפכניים וחדורי התלהבות, שעלות העסקתם עשויה להיות נמוכה יותר, אך בה בעת יש להתייחס לעובדה שהם בקיאים פחות בפרקטיקת העיצוב וחשופים יותר לטעויות.


כמו כן, חשוב להעדיף התקשרות עם מעצבת פנים מומלצת המתמחה בתחום הרלבנטי, מהסיבה שעיצוב משרדים שונה במהותו מעיצוב דירה קטנה כמו גם עיצוב וילות ודירות יוקרה. לאחר צמצום רשימת המעצבים מומלץ להיפגש עימם ולערוך לשיחה מקדימה על מנת לבחון אם יישנה כימיה ושפה משותפת המאפשרת את תרגום החלומות לשפה עיצובית מעשית.


תהליך העיצוב הינו דו שיח מתמשך להבנת צורכי הלקוח ורצונותיו והבניית החזון העיצובי. אחת מהמובילות והמוכשרות ביותר בתחום האדריכלות ועיצוב הפנים היא ליאת באר, הנושאת באמתחתה מוניטין, ניסיון ומקצועיות של שנים רבות בתחום. שיפוץ הבית הוא עניין מורכב הדורש משאבים כספיים ונפשיים, אך בעזרת מעצבת פנים ניתן לעבור את התהליך הזה בצורה קלה יותר.

 

משפצים את הדירה

אחרי שנים של לבטים ומחשבות החלטתם שהגיע הזמן לשפץ את הבית, אך עם ההחלטה מגיעים גם הקשיים. שיפוץ הבית דורש הקצאה של משאבים רבים, כספיים ונפשיים. מבחינה כספית, יש צורך להגדיר תקציב ולעמוד בו, כדי שלא להגיע לגרעון ולמצבים בהם לא תוכלו לעמוד. מבחינה נפשית אתם עומדים מול החלטות שבסופו של דבר יכריעו כיצד הבית שלכם ייראה, ואם אין לכם ניסיון עיצובי זה עלול להיות מעט קשה.

 

מעצבת פנים מומלצת פשוט כדי להירגע

עיצוב פנים הוא מקצוע מורכב, ואם תנסו להתמודד לבד עם כל צורכי השיפוץ אתם עלולים להסתבך. בחירה במעצבת פנים תוסיף לשקט הנפשי שלכם במהלך השיפוצים ופשוט תאפשר לכם להירגע. אבל גם בחירת מעצבת אינו עניין פשוט. חיפוש קצר ילמד אתכם שיש שפע של מעצבי ובעיקר מעצבות פנים, אך איך תמצאו מעצבת פנים מומלצת?

 

מעצבת פנים- קווים לדמותה

ניהול הפרויקט כולל מפגש עם חומר, עם אנשים ועם לוחות זמנים, לכן מעצבת פנים טובה צריכה להיות בעלת יכולות טכניות ותכנוניות גבוהות, יצירתיות רבה וגם רגישות אנושית. למעשה, המעצבת תשלב פונקציונליות ואסתטיות כדי ליצור לכם את בית חלומותיכם.

התכונות הללו חשובות לעבודתה של המעצבת, אבל קשה לזהות האם יש לה את כל אלה. מהסיבה הזו כדאי להסתמך גם על המלצות מחברים ובני משפחה. בנוסף, אם אתם רואים בית מעוצב בצורה שאתם אוהבים תוכלו לברר מי המעצב.זיכרו שגם אם העבודות שראיתם נראות יוקרתיות ולא מתאימות לתקציב שלכם, כדאי לנסות, כי מעצבות עובדות במסגרות תקציב שונות ויוכלו להתאים עצמן אליכם.

לחפש מעצבת פנים מומלצת זה חשוב, אבל אבל אם לא תיווצר כימיה ביניכם לבין המעצבת יהיה קשה מאוד לנהל את העבודה בצורה טובה. לא משנה כמה אהבתם את העבודות שלה, ועד כמה היא מומלצת על ידי חברים ובני משפחה, הכימיה ביניכם לבין המעצבת הכרחית.