טלפון
טלפון
title-decor-line

בית פרטי בבאר-אורה

title-decor-line

עיצוב בתים בסגנון כפרי מודרני


עיצוב בתים בסגנון כפרי מודרני מהווה אתגר עיצובי ואדריכלי הדורש תשומת לב רבה עד לפרטים הקטנים והשוליים ביותר. באופן כללי, ניתן לסווג את תחום עיצוב הפנים לשתי קטגוריות, שבאחת נמנים הבתים הפרטיים, דירות הגג והדירות הגדולות, ובאחרת נמנות הדירות הקטנות, כשהאתגר נתון לשינויים בהתאם לגודל החלל ופרמטרים רבים נוספים, המיועדים לספק מרחב נעים ומרווח, תוך הקפדה על חלוקת חללים חכמה, נכונה ויעילה ושמירה על רצף עם החלל החיצוני.

במהלך בניית בית או עריכת שיפוצים מומלץ להסתייע בשירותיו של אדריכל או מעצב פנים מנוסה ומקצועי על מנת להבטיח עיצוב הרמוני ומאוזן. ניתן למנות מגוון רחב של סגנונות עיצוביים, כשאחד האופנתיים ביותר כיום הוא הסגנון המודרני, המתאפיין במינימליסטיות מאופקת, ניקיון צורני וגוונים קרירים. סגנון זה עושה שימוש בחומרי גלם כגון נירוסטה, בטון, מתכת, זכוכית ומצטלם מצוין, אך יחד עם זאת אינו מותאם לכל משפחה.
 

עיצוב בתים בסגנון כפרי מודרני מה כדאי לדעת?


סגנון עיצובי שכיח נוסף הוא הסגנון הכפרי. עיצוב פנים דירות בסגנון הכפרי עושה שימוש נרחב בחומרים טבעיים ובעלי אלמנטים בעיבוד גס ובלתי מושלם כמו עץ, אבן, טקסטיל צבעוני, וילונות ושטיחים, במטרה לשדר אווירה ביתית, חמימה ונוחה.

סגנונות עיצוביים נפוצים נוספים בשנים האחרונות בישראל הם הסגנון הקלאסי, הרטרו ואקלקטי, המשלב בין מספר סגנונות ומיועד לאלו המעוניינים באמירה עיצובית אנינת טעם וייחודית. הסגנון הקלאסי כולל אלמנטים אירופאים המיועדים לשדר יוקרה על ידי שימוש ניכר בגווני שמנת, ריהוט בסגנון עתיק עם פיתוחים, שימוש בתאורה רכה ושילוב של קרניזים, שנדלירים גדולים, קריסטלים, טפטים ווילונות קפלים.

הרטרו הינו סגנון המשחזר את שנות הארבעים עד השבעים של המאה ה-20 מתוך אמירה נוסטלגית, באמצעות שימוש בסקאי, טפטים צבעוניים, אריחי קרמיקה מעוטרים, גופי תאורה מזכוכית וכדומה.
 

תהליך העבודה בפרוייקט בעיצוב כפרי מודרני

עיצוב פנים דירות הינו תהליך רב שלבי שתחילתו במפגש היכרות בין הלקוח ומעצב הפנים לצורך הבנת צרכיו, רצונותיו, טעמיו ומאווייו של הלקוח ותיאום ציפיות בין הצדדים. שלב זה הינו הכרחי לגיבוש סגנונו הייחודי של הלקוח, ועשוי לכלול גם הצעת מחיר.

השלב הבא מורכב לרוב מהכנת סקיצה תלת ממדית שמטרתה לנצל אופטימאלית את חלל הדירה, ולהוות נגזרת לתכניות העבודה וכתב הכמויות. תכניות העבודה הינן סט של תכניות המשורטטות בשפה אדריכלית וכוללות, בין היתר, תכניות אינסטלציה, הריסה ובנייה, תכנית חשמל ותאורה, תכניות להנמכות גבס, נגרות, פריסת חדרי אמבטיות, ריצוף וכיוצא בזה.

בשלבים הבאים נערך כתב הכמויות ונבחרים בעלי המקצוע לצורך היישום בפועל. עיצוב פנים דירות כולל ניהול הפרויקט ופיקוח עליון על כל התהליך עד לסיום הבנייה או השיפוצים.

עיצוב בתים בסגנון כפרי מודרני | ליאת באר

פנו אלי כאן