טלפון
טלפון
title-decor-line

עיצוב מאפיות ובתי קפה

title-decor-line

עיצוב מאפיות

איכותם של בתי הקפה והמסעדות והדירוג שלהם נקבעים בהסתמך על לא מעט פרמטרים, שהמרכזי שבהם מהווה פועל יוצא של טיב המנות ורמת הקולינריות שלהן. גורמים נוספים המשפיעים על מיצוב בתי הקפה והמסעדות כוללים, בין היתר, את המיקום של בית הקפה, הגוון תפריטי וההיבט העיצובי.

ליאת באר, בעלת משרד מוביל לאדריכלות ועיצוב פנים, מסבירה כי עיצוב בתי קפה אורז בתוכו הן את ההיבטים האסתטיים והן את ההיבטים הפרקטיים. ליאת באר מציינת שהמילה "עיצוב" מעלה אסוציאציות הנוגעות לאסתטיקה מבחינה חזותית, וההנחה היא ככל שבית הקפה מעוצב בצורה מרשימה יותר, כך גם עולים הסיכויים שהוא ימשוך לקוחות. עם זאת, ליאת באר מבהירה שההנחה הזו נכונה באופן חלקי בלבד.

 

עיצוב בתי קפה: קונספט ייחודי המבדל את בית הקפה שלך מיתר המתחרים

ליאת באר מסבירה כי השלב ההתחלתי בתהליך לעיצוב בתי קפה כרוך באפיון בית העסק באמצעות קונספט ייחודי המבדל אותו מיתר מתחריו באזור או בכלל. הקונספט עשוי לנבוע מתוך זיהוי הטרנד, קהל היעד, המיקום אופיו הייעודי וכדומה, כשבמקרים רבים משפיע החלל עצמו על הקו העיצובי בשלב כלשהו בתהליך.

בשלבים הראשונים יש להגדיר את חלוקת החלל, את הפרופורציות והצרכים הפונקציונליים, וכן את התנועה הצפויה במקום ובהתאם לכך את מיקום פינות הישיבה וההגשה. בשלבים שלאחר מכן מגובשים יתר האלמנטים המיועדים לשדרג ולהעשיר את הקונספט הראשוני.

חשוב להדגיש שלעיצוב הפנים בכלל, ולעיצוב בתי קפה הפרט, יש השפעה עליונה בגיבוש החוויה הנעימה של הלקוח, ומטרתו של עיצוב הפנים הוא להוות גורם נוסף במכלול הפרמטרים שיגרמו ללקוח לרצות ולהחיות שוב את אותה החוויה הנעימה.

 

עיצוב מאפיות | ליאת באר

טורקי חזק או אספרסו קצר?

עיצוב מאפיות ובתי קפה יכול, לדוגמה, להתבסס על קונספט טרנדי שלקוחותיו מעוניינים להיראות ולראות או על קונספט של בית קפה קטן ואיכותי בניחוח אירופאי, כאשר כל אחד מהם עשוי להצליח מאוד במידה ובוחרים קו עיצובי אחד ומקפידים לזרום איתו בצורה הנכונה.

ליאת באר מציינת שניתן ומומלץ לאפשר לכל לקוח לשתות את הקפה בדרך שהוא אוהב. ניתן, למשל, ליצור דלפק עבור כל אותם לקוחות המעדיפים ללגום את המשקה שלהם בעמידה ובמהירות כדלפק צידי או כחלק מהבר המרכזי, ולאפשר לשאר הלקוחות להתרווח על ספות מפנקות וללגום מהקפה שלהם עם חברים.

סוג זה של החלטות מהווה חלק מהגדרת החלוקה של החלל לפינות ישיבה, ובסיס לתרשים התנועה במקום, תוך התייחסות למעברים שבו, למיקומם של אזורי ההגשה, המטבח, הפתחים וכדומה, וכן לסוג הריהוט המותאם לסגנון העיצובי, התאורה הנכונה וכדומה.