טלפון
טלפון
title-decor-line

עיצוב פנים דירות– כל מה שצריך לדעת בכמה מילים | ליאת באר

title-decor-line


עיצוב פנים דירות הינו מקצוע חדש יחסית מתחום האדריכלות המתעסק בניצול פונקציונלי ואופטימלי של חלל מבחינת תכנון וסגנון. על מנת לבצע את עבודתו נדרש מעצב הפנים לעיתים גם בשינוי התכנון האדריכלי מבחינת תקרות, אינסטלציה, תאורה, חשמל ועוד.

 

עיצוב פנים | ליאת באר

מה עושה מעצב פנים?

תפקידו של מעצב הפנים מורכב מאלמנטים שונים הכוללים הכנת תכנית עיצוב מקיפה, שיפוץ, התאמה של החלל לצרכי הלקוח, התאמה של החלל לטעמו של הלקוח, מציאת פתרונות יצירתיים לחללים בעייתיים, עבודה עם קבלנים ואדריכלים, סגנון ואבזור החלל ועוד. כמו כן, בעבודתו חייב המעצב לעמוד בתקציב ולוח זמנים אשר מוגדרים לו מראש על ידי הלקוח.


מעצב פנים טוב ומקצועי חייב את השילוב "הקדוש" שכולל מחד בקיאות בתחומי האדריכלות וסגנונות עיצוב ומאידך יכולות טכניות גבוהות וזיקה לטעם אסטטי וחושים מחודדים. בנוסף, מעצב הפנים חייב לדעת להתאים את הפרויקט לדרישות הלקוח גם אם לפעמים הן אינן עולות בקנה אחד עם טעמו האישי.


סגנונות עיצוב פנים:


קיימים מגוון סגנונות עיצוב פנים דירות הניתנים להגדרה, אך תמיד ניתן לתאר למעצב הפנים את התחושות הרצויות מהעיצוב ולאו דווקא לבחור בסגנון מסוים. סגנונות עיצוב נפוצים:

מודרני – שימוש בקווים ישרים, מינימליסטי, שימוש בצבעים קרים ובחומרים קרים.
קלאסי – סגנון יוקרתי ואירופאי, שימוש בחומרים שמזכירים ארמונות באירופה הישנה, מראות גדולות, שנדליר, ריהוט עתיק.


כפרי – שימוש בחומרים טבעיים, צבעים חמים, ריהוט ואבזור כ"יד המלך", נותן תחושה חמה וביתית.
אקלקטי – אין כללים, הכל הולך. שילוב של ישן וחדש והכל בטוב טעם ובחוש עיצובי.


רטרו – חזרה לשנות ה-40-60 של המאה הקודמת, שימוש בטפטים צבעוניים, אריחים מעוטרים, ריהוט ואבזור ישן, שימוש בפלסטיק וללא פחד מצבעים.


אם אתם בונים בית או משפצים כדאי להיעזר באנשי מקצוע. בהתאם אתם יכולים למצוא הנדסאי אדריכלות במרכז, בצפון או בדרום להכנת התכנית הכללית ולאחר מכן להחליט האם אתם מעוניינים בשירותי עיצוב פנים. מומלץ ביותר לחפש אנשי מקצוע בעלי מוניטין רב ותיק עבודות מפורט המציג עבודות שהתחברתם אליהן. חשוב להדגיש שכדאי לקבל החלטות תקציביות ולקבוע לוחות זמנים לפני תחילת העבודה על מנת לתת מסגרת עבודה לבעלי המקצוע שיבחרו.